Duyuru & Haberler

TUROYD Turizme Nefes Aldıracak

Türkiye’nin 81 ilinde ve 13 ülkede 14 Nisan 2017 tarihinde kurularak kısa sürede örgütlenen Turizm Otel Yöneticileri Derneği’ne (TUROYD) Mersin’den ilk üye olan Sahil Martı Hotel ve Altın Orfoz Hotel’in Genel Koordinatörü Veli Akça, derneğin son yıllarda zor zamanlar geçiren turizm sektörüne derin bir soluk aldıracağını söyledi.

3 AYDA 3 BİN ÜYE

TUROYD’un Türkiye ile uluslararası arenadaki profesyonel otel yöneticilerini bir araya getirerek, turizm sektöründe birlik ve beraberliği sağlamayı amaçlandığını ifade eden Akça, derneğin profesyonel yöneticilerini de turizm politikalarında söz sahibi kılmayı hedeflediğini anlattı. Akça, derneğin 3 ayda 3 bin üyeye ulaştığını kaydetti.

ORTAK FİKİRLER

Derneğin, otel müdürleri ve otellerin koordinatör müdürlerini kapsadığını açıklayan Akça, “Derneğimiz, otellere bilişim ağı kurarak toplu satın alma esnasında tedarikçi firmalardan kalite ile birlikte en uygun fiyatlarla ortak hareket ederek avantaj sağlamayı, Türkiye tanıtımında ortak fikir projelerini hayata geçirmeyi, iş istihdamına yönelik hareket sağlamayı hedeflemektedir” dedi.