Duyuru & Haberler

Turizm Otel Yöneticileri Derneği – TUROYD T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda!

Türkiye’nin 81 ilinden, 1.000 e yakın otel yöneticisi ile örgütlenen TUROYD Yönetim Kurulu Üyeleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Sn. Kudret Arslan ve Kontrolorler Kurulu Başkanı Sn. Ramazan Alkan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Dernek hakkında bilgi paylaşımında bulunulduğu görüşmede TUROYD’un birlik ve beraberlik mesajını olumlu bulduğunu belirten Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Kudret Arslan “TUROYD’un tüm türkiyedeki otel yöneticilerini kuçaklaması turizm sektöründe ihtiyacı hissedilen büyük bir açığı kapatacaktır. Bizde ortak çalışmalara sıcak bakacağız” dedi.

Ülke genelinde aktif olan bu derneğin Bakanlığın işinide kolaylaştıracağını söyleyen Ali Can Aksu ”Bu sektörden ekmek yiyen otel yöneticileri olarak sektörün gelişmesinde ve güçlenmesinde bize düşecek olan ne varsa biz hazırız.” Dedi.

Görüşmede sektördeki sıkıntılara çalışanlar penceresinden bakılmasının önemli faydalar sağlayacağını söyleyen Başkan Yardımcısı Murat Toktaş ”Birinci ağızdan sektörün sorunlarının dinlenmesi bazı konularda fark yaratacaktır. Ayrıca, otellerimizdeki personelin eğitim konusunu çok fazla önemsiyoruz. Bu konuda projelerimiz var şuan alt yapımızı hazırlıyoruz.” dedi.

Otellerde işletme tarafında yaşanan sıkıntılara da değinilen toplantıda, hizmet kalitesinin artması, personel eğitimi ve kalifiye eleman konusunda sektör profesyonelleri olarak TUROYD’un aktif olması gerektiğinin altı çizildi.

Toplantıya, TUROYD Başkanı Turizoom International Hotel Management Genel Koordinatörü Ali Can Aksu, Başkan Yardımcı North Point Hotel Koordinatörü Murat Toktaş, YK üyesi Savaş Çolakoğlu ve Çiçek Mayda katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir